Продавец Даруй! Подарунки для всіх развивает свой бизнес на Prom.ua 2 года.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
Корзина

Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380660694429
+380988148243
1 2

Крафтові речі: як мас-маркет перетворив хенд-мейд на лідера ринку подарунків

         Китайський ринок дешевих однотипних товарів зробив неабияку послугу речам ручної роботи: так звана «крафтовість» нині є синонімом стильності і вишуканості, а найбільші світові маркет-плейси з радістю наповнюють своїм полиці товарами ручної роботи. І на те є практичні причини: американські і європейські надають перевагу подарунком ручної роботи, тож хенд-мейд вироби, хоч і коштують дорожче від фабричних, але купуються й продаються значно охочіше.

         Секрет хенд-мейд товарів криється вже у самій назві: handmade, тобто «зроблений вручну». Craft перекладається як «ремесло, майстерність, вправність». Іншими словами, йдеться про товари, виготовлені досвідченими майстрами не просто вручну, а ще й, у багатьох випадках, поштучно. Тобто щоразу ми отримуємо унікальну, неповторну, річ, яка, навіть виготовлена за тими ж лекалами або тими ж схемами одним і тим же майстром, тим не менше буде одиничною. Унікальність – ось що, на противагу масовості, – цінують покупці у хенд-мейд товарах.

         Утім, не варто плутати хенд-мейд із вінтажем та старовиною. Тим паче, не варто плутати з аматорством. Вінтаж – це все, що було виготовлено багато років тому, і не обов’язково майстрами й вручну. Старовина – це речі (переважно вишивані сорочки, рушники, сумки, рідше – речі домашнього вжитку), яким пощастило зберегтися понад сто років. А ось аматорство – це або імітація під старовину, або спроба імітувати вінтаж, або ж намагання видати свої перші спроби в тому чи іншому ремеслі за крафтові речі високого ґатунку. Насправді – це не так. Тому що хенд-мейд – це передовсім товари високої якості, за кожним із яких, окрім натхнення, стоїть ще й репутація майстра, який це товар виготовив.

         Окрім унікальності, хенд-мейду характерне те, що часто називають атмосферністю. Тобто неймовірна аура та енергетика, яку майстер передає своєму виробу. Про крафтові речі кажуть, що вони «дихають», що від них «віє теплом», що вони «створюють неповторну атмосферу». Це – закономірно, адже робота над створенням виробу, з чим би майстер не працював (деревом, глиною, нитками, ювелірною смолою), він спочатку має відшукати гармонію в собі. Ця внутрішня гармонія передається виробу, а разом із ним – і тому, хто придбав чи отримав у подарунок той чи інший товар ручної роботи.

         Не варто думати про хенд-мейд як про щось застаріле. Бо навіть у випадку, коли майстри використовують давні техніки (наприклад, вишивку і різьбу по дереву), вони можуть завдяки цим технікам створювати сучасні, стильні, дизайнерські речі. Наприклад, виточені дерев’яні вази – стримані, лаконічні, стильні. Або ж прикрашати вишивкою не рушники і скатертини, а футболки і клатчі. І навіть у випадку, коли майстрам доводиться вступати у двобій із сучасною технікою (наприклад, сучасними вишивальними машинами, де найскладніші процеси регулюються комп’ютерними програми), майстри – виграють. Ви ніколи не сплутаєте енергетику вишитого вручну полотна і наприклад, сорочки, яку вишила для вас машина.

         У декотрих виробах ручної роботи використовується дуже сучасні матеріали. Наприклад, за допомогою ювелірної смоли можна виготовити неймовірною краси біжутерію. Таких підвісок або сережок точно ні в кого не буде. А в деяких випадках старовинні техніки (наприклад, стрінг-арт) адаптовуються під сучасні матеріали й візерунки: якщо творці стринг-арту, середньовічні англійські ткачі, плели із ниток і цвяшків переважно геометричні фігури, то сьогоднішні String Art майстри створюють із сучасних цвяшків і ниток картини у стилі поп-арт і називають це 3-D мистецтвом. Такі роботи справді справляють вражаючий ефект тривимірності і стають окрасою будь-якого сучасного інтер’єру. До того ж, з огляду на особливості техніки, тут просто неможливо зробити дві ідентичні картини. Тому даруючи роботу в стилі стрінг-арт ви стовідсотково даруєте унікальну річ.

         Єдиний недолік хенд-мейд виробів – їхня ціна. Оскільки вироби виготовляються поштучно й майстри не закуповують тонни дерева, цвяшків, ниток чи літри епоксидної смоли за оптовими цінами, собівартість виробів виходить недешева. Плюс, за кожною роботою, стоїть унікальна ідея і години роботи майстра. Але ці речі варті того, щоб їх купувати. Бо щоразу ви отримаєте значно більше, ніж унікальний подарунок. Коли ви купуєте чи даруєте хенд-мейд товар, то разом із ним даруєте частку натхнення, мрій, сподівань та емоцій його творця. Це давно вже зрозуміли в усьому світі, і, здається, зрозуміли в Україні також.

         Даруйте речі, зроблені саме для вас вмілими руками з любов’ю і щирим натхненням.